Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Anatol Faruga

Wróć
Anatol Faruga
Imię: Anatol
Nazwisko: Faruga
Jednostka (JST): Bestwina
Funkcja: Wójt
Kadencja: 2002 - 2006

Ur. 30 grudnia 1947 r. w Bestwinie.

Komitet wyborczy: KWW Anatola Farugi „Zgoda w gminie”.

Ze strony www.czecho.pl:

Przy wsparciu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji wydana została książka "Z Anatolowego sztambucha", w której Anatol Faruga, doświadczony samorządowiec zdecydował się opisać swoje życie od strony nieco mniej oficjalnej.

Pozycja "Z Anatolowego sztambucha" to zbiór anegdot i historyjek zilustrowanych licznymi fotografiami. Dowiadujemy się, jak ważna jest dla pana Anatola wiekowa lornetka, czym była tabliczka informacyjna oraz jak zakończyła się afera z "masą mięsną". Najwięcej miejsca zajmują przeróżne przygody związane z myślistwem. 

W posłowiu Agnieszka Kowalczyk pisze: Dawni przyjaciele myśliwi, refleksje na temat nastrojów i emocje, które towarzyszą myśliwskiej pasji, czasy, gdy treść była najważniejsza, a nie forma w postaci wyszukanego dziś ekwipunku myśliwskiego, etyka łowiecka polegająca bardziej na opiece nad zwierzętami, delektowaniu się pięknem przyrody, niż pozyskaniem zwierzyny za każdą cenę, w rekordowej ilości - wszystko to - to esencja zaprezentowanych tu wspomnień.

Ramy czasowe obejmują w zasadzie całe życie Anatola Farugi - dzieciństwo, młodość, pracę zawodową, działalność społeczną. PRL, jego upadek i historię samorządnej gminy Bestwina - w "Anatolowym sztambuchu" każda epoka ma swoje własne miejsce.

Anatol Faruga prywatnie jest wielkim pasjonatem łowiectwa i wszystkiego, co się z nim wiąże - zwłaszcza myśliwskich tradycji.
Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów