Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

KOGO BRAKUJE?

Szanowni Państwo!

Nasza baza danych nie jest, niestety, kompletna. Kilka jednostek samorządu terytorialnego nie odpowiedziało na przesyłane przez nas prośby. Być może wynika to z nawału pracy i skromnej liczby pracowników urzędów, szczególnie w małych gminach naszego regionu. Staraliśmy się te braki uzupełnić na własną rękę np. przeszukując doniesienia medialne z tamtych czasów.

Jest to jednak szczególne trudne w odniesieniu do tych lat, gdy nie było jeszcze internetu i w stosunku do samorządowców, którzy swoje funkcje piastowali w wyniku wyborów pośrednich. Dokumenty ich dotyczące spoczywają wyłącznie w archiwach danych jednostek samorządu.

Szczególnie przykre jest, gdy w naszej bazie ktoś nie jest wymieniony nawet z imienia i nazwiska. Nie pozwólmy, by zniknął na zawsze w niepamięci.

Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mogą pomóc: do obecnych samorządowców, do urzędników, wreszcie do tych, którzy przygodę z samorządem zakończyli, do ich rodzin, do regionalnych historyków:

POMÓŻCIE SKOMPLETOWAĆ NASZĄ BAZĘ!

Nadsyłajcie choćby najskromniejsze dane, materiały, wspomnienia, fotografie. Pozwolą nam one wypełnić białe plamy. Ci ludzie na to zasłużyli. Zasłużył na to polski samorząd terytorialny, który budował najnowszą historię Kraju.

Dane kontaktowe zamieszczamy tuż obok, w zakładce: KONTAKT.

Gwarantujemy zwrot wszelkich dokumentów, które otrzymamy w formie papierowej.

Z góry dziękujemy!

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów