Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Danuta Budzik

Wróć
Danuta Budzik
Imię: Danuta
Nazwisko: Budzik
Jednostka (JST): Konopiska
Funkcja: Przewodniczący RG
Kadencja: 1994 - 1998, 2002 - 2006, 2006 - 2010


Ur. 5 stycznia 1947 r. w Dziewkach (gmina Siewierz)

Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Sochy.

Napisała o sobie:

Największe osiągnięcia: dynamiczny rozwój Gminy w zakresie sportu - budowa stadionu oraz dwóch „Orlików". Budowa nowych dróg, całkowite zwodociągowanie całej Gminy, częściowa (2/3) kanalizacja, ocieplenie budynków należących do Gminy.

Największe porażki (rozczarowania): brak zreformowania szkolnictwa, brak opieki nad niepełnosprawnymi (świetlice dziennego pobytu) oraz brak projektów dalszej kanalizacji.

Jestem emerytem. W latach 1966 - 1997 byłam nauczycielem klas I - III. Bardzo lubiłam swoją pracę i zawsze czułam się młodo. W szkole opiekowałam się Spółdzielnią Uczniowską współpracującą z Gminną Spółdzielnią „ Samopomoc Chłopska”, a także Szkolną Kasą Oszczędności współpracując z Bankiem Spółdzielczym.

Od 1980 r. należę do Koła Gospodyń Wiejskich, w których jestem skarbnikiem, a od 2010 roku również kronikarzem koła. W kole jestem inicjatorką różnych uroczystości np: Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet, Dnia Matki, Spotkań Seniora, wycieczek rowerowych, spotkań wigilijnych, wyjazdów do teatru czy operetki.

Rodzina:

Mąż Franciszek, który jest zawodowym kierowcą i prowadzi działalność gospodarczą „Usługi transportowe”;

Córka Edyta, która ukończyła WSP w Częstochowie i jest sekretarką w Zespole Szkół;

Syn Jarosław, który pracuje w zakładzie energetycznym i ukończył studia związane z pracą;

Wnuczęta - Damian lat 15 i Piotruś 8 miesięcy (stan na marzec 2015 r.).

Wydarzenie, które zapadło w pamięć - zabawne zdarzenie, kiedy przy rozwiązywaniu problemu radni z z-cą wójta zaczęli wymyślać sobie od „buraka”.

Hobby: uprawa kwiatów, warzyw i ich przetwarzanie, czytanie książek romantycznych, historycznych, biograficznych czy sag rodzinnych, rozwiązywanie krzyżówek i „sudoku”.

Inne informacje: podczas pracy w radzie organizowałam wycieczki krajoznawczo – turystyczne (8 wycieczek, wyjazdy na spektakle operetkowe - 10 spektakli do Łodzi, Gliwic i Chorzowa).

Byłam radną od 1984-2010 ( na podstawie legitymacji).

Cieszę się, że w ostatnich latach za Wójta Jerzego Sochy Gmina Konopiska zmieniła się nie do poznania. Mamy stadiony, halę sportową, gaz, telefonizację, wodociągi, kanalizację – 2/3, dużą część chodników, drogi, ocieplone budynki komunalne, dobry dojazd młodzieży do szkół średnich i mieszkańców do pracy.

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów