Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Eugeniusz Tomas

Wróć
Imię: Eugeniusz
Nazwisko: Tomas
Jednostka (JST): Godów
Funkcja: Przewodniczący RG
Kadencja: 2002 - 2006

Ur. 16 wrzesnia 1950 r. w Gołkowicach.

Komitety wyborcze:

- KW Niezależni;

- KW Ruch Autonomii Śląska.

Napisał o sobie:

Działalność w samorządzie:

- radny Rady Gminy Godów w latach 1985 - 2014 (z przerwą w kadencji 1998 - 2002);

- Przewodnioczący Rady Gminy w latach 2002 - 2006;

- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej RG.

Najważniejsze osiągnięcia: dobra współpraca z wójtami gminy i radnymi, co doprowadziło m.in. do rozbudowy kanalizacji sanitarnej, przejęcia budynków po Straży Granicznej i przejściu granicznym, ich adaptacji, termomodernizacji obiektów gminnych, pozyskania terenów pod budowę przedszkola w Gołkowicach i wiele innych.

Największe niepowodzenie (rozczarowanie): trudności związane z zagospodarowaniem terenów po piaskowni i terenów zwałów w Skrzyszowie.

Aktywność (zawodowa, społeczna, polityczna): już w szkole podstawowej w Skrbeńsku byłem Przewodniczącym Komitetu Uczniowskiego, działalem w Związku Młodzieży Wiejskiej oraz w Chórze "Wyspiański", gdzie wystawialiśmy także przedstawienia teatralne. Byłem Przewodniczącym Komitetu Rodzicielskiego SP w Gołkowicach i członkiem Komitetu Rodzicielskiego Technikum Budowlanego w Wodzisławiu Śląskim.

Rodzina: syn i córka, trójka wnuków.

Motto życiowe: Cały czas do przodu i nie oglądać się do tyłu.

Życiowy autorytet: Winston Churchill.

Hobby: Gospodarstwo domowe, a także wszelkie sprawy związane z kulturą i rozrywką.

Wspomnienie, które na stałe zapadło w pamięć: spotkanie w WOK w Gołkowicach z okazji 20-lecia istnienia samorządów i wystąpienie byłego Wójta Gminy Ludwika Piechaczka.

Inne informacje i refleksje: Działanośc w samorządzie pozwoliła mi poznać wielu zacnych i mądrych ludzi, nawet z pierwszych stron gazet. Mimo upływającego czasu czuję się wciąż młodo.

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów