Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Irena Stokowy

Wróć
Imię: Irena
Nazwisko: Stokowy
Jednostka (JST): Godów
Funkcja: Wójt
Kadencja: 1990 - 1994

Ur. 4 sierpnia 1937 r. w Skrzyszowie.

Okres pełnienia funkcji: 1990 - 1993.

Napisała o sobie:

Najważniejsze osiągnięcia:

- budowa i remonty obiektów użyteczności publicznej;

- modernizacja dróg gminnych;

- zwodociągowanie gminy;

- doprowadzenie gazociągu wysokoprężnego.

Największe niepowodzenie (rozczarowanie): napotykałam na trudności ze strony niektórych mieszkańców. Mimo to miałam większość społeczeństwa i samorządowców za sobą, co pomogło mi w realizacji zadań.

Aktywność (zawodowa, społeczna, polityczna):

W latach 1957 - 1973 pracowałam w administracji państwowej, pełniąc funkcje od referenta do sekretarza gromadzkiego i przewodniczącego GRN w Skrzyszowie;

W latach 1973 - 1989 pracowałam w Zarządzie Gminy Godów pelniąc funkcję Sekretarza, Z-cy Naczelnika Gminy oraz Naczelnika Gminy Godów.

Rodzina: mąż, corka i syn (z rodzinami).

Motto życiowe: Życie w zgodzie i przyjaźni z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi w swoim środowisku. Cieszyć się każdym dniem, aby nigdy nie doznać nieprzyjaznych chwil.

Życiowy autorytet: Matka Teresa z Kalkuty, która służyła ubogim, bezdomnym, sierotom. Mimo trudności pokonywała wszelkie krytyki, dążąc do zamierzonego celu.

Hobby: czytanie książek, czasopism.

Wspomnienie, które na zawsze zapadło w pamięć: przyjaźń, współpraca i pomoc działaczy samorządowych i mieszkańców w realizacji zakreślonych działań i zadań. Pomimo że poprzednio pracowałam w administracji państwowej PRL-u, uzyskałam pełne zaufanie wśród działaczy samorządowych i mieszkańców gminy.

Inne informacje: po uzyskaniu wieku emerytalnego oraz ze względu na swoja sytuację rodzinną, pracę zakończyłam w czasie trwania kadencji - po 3 latach.

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów