Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Anna Hetman

Wróć
Anna Hetman
Imię: Anna
Nazwisko: Hetman
Jednostka (JST): Jastrzębie Zdrój
Funkcja: Prezydent
Kadencja: 2014 - 2018, 2018 - 2023


Ur. 24 lipca 1962 r. w Tarzymiechach.

Komitet wyborczy: KW PLatforma Obywatelska RP.

W wyborach 2018 r. ponownie wybrana w I turze (50,71% głosów).

Napisała o sobie:

Najważniejsze osiągnięcie w czasie pełnienia funkcji w samorządzie -

- pozyskanie dodatkowych funduszy ze środków rządowych i unijnych na inwestycje miejskie. Pieniądze bardzo wspomogły budżet miasta, który w związku z obowiązkiem zwrotu podatku od wyrobisk górniczych w kwocie 85 mln zł został bardzo uszczuplony;

- artycypacja - włączenie mieszkańców w decydowanie o losach miasta. Stworzenie Rad, ciał doradczych w sferze kultury, sportu, biznesu i pożytku publicznego.

Największe rozczarowanie - ponowne wstąpienie Jastrzębia-Zdroju do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego i rezygnacja (chwilowo) z organizacji komunikacji miejskiej na własną rękę.

Aktywność (zawodowa, społeczna, polityczna) przed pracą w samorządzie

- Zawodowo: Od 2002 r. Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. J. Tischnera;

- Społecznie: była członkiem Parafialnej Rady Funduszu Stypendialnego przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, aktywnie wspierała Sekcję Terenową Olimpiad Specjalnych „Iniemamocni”, była członkiem Stowarzyszeń: Projekt Dziesiątka, Mówić bez Słów i Drogami Tischnera, włączała się aktywnie w organizację Jastrzębskiego Dyktanda i wielu innych inicjatyw na rzecz propagowania kultury i tradycji śląskiej oraz sportu.

- Naukowo: Prowadziła zajęcia dla studentów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i Akademii-Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim, przez wiele lat inicjowała i organizowała Regionalne i Międzynarodowe Konferencje Przedstawicieli Szkolnictwa Specjalnego, publikowała w periodykach naukowych. Od roku 2013 organizuje wraz ze współpracownikami i przy współudziale Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Konferencje Naukowo-Edukacyjne pod nazwą: Synergia. Mowa-terapia-wychowanie. Od roku 2005 prowadzi badania nad związkiem uwagi słuchowej z mową i funkcjonowaniem dziecka, istotnym w ostatnich latach problemem cywilizacyjnym.

- Politycznie: W 2010 roku została wybrana Radną Sejmiku Śląskiego IV kadencji. Pracowała w komisjach: Budżetu, Skarbu i Finansów (jako wiceprzewodnicząca), Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia, Edukacji, Nauki i Kultury, w Doraźnej Komisji ds. Organizacji Pozarządowych oraz w „Kapitule Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Rodzina: mąż Mariusz, synowie – Rafał i Damian.

Hobby: Psychologii.

Inne: W 2014 r. otrzymała honorowy tytuł Profesora Oświaty.

Ze strony internetowej UM Jastrzębie Zdrój:

Magister pedagogiki specjalnej – oligofrenopedagogiki, logopeda i terapeuta. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zarządzania i organizacji. Od 23 lat jest związana ze środowiskiem osób niepełnosprawnych jako nauczyciel, a od 2002 roku dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju.

W 2014 roku uzyskała honorowy tytuł profesora oświaty – najwyższy stopień awansu zawodowego nauczycieli.

W kadencji 2010-2014 była radną Sejmiku Województwa Śląskiego.

Jest członkiem Parafialnej Rady Funduszu Stypendialnego przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Rodzina: mąż, dwóch synów.

Z Wikipedii:

W wyborach w 2014 r. jako bezpartyjna kandydatka z ramienia PO wygrała w drugiej turze głosowania, pokonując pełniącego dotychczas tę funkcję Mariana Janeckiego z wynikiem 57,79% głosów.

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów