Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Jerzy Wiesław Zakrzewski

Wróć
Jerzy Wiesław Zakrzewski
Imię: Jerzy Wiesław
Nazwisko: Zakrzewski
Jednostka (JST): Kłobuck
Funkcja: Burmistrz
Kadencja: 2014 - 2018, 2018 - 2023


Ur. w 1965 r.

Komitet wyborczy: KWW Koalicja Samorządowa.

Napisał o sobie (www.jerzyzakrzewski.pl):

Rodzina: żonaty, 3 dzieci.

Absolwent Akademii im. Jana Długosza, kierunek - zarządzanie przedsiębiorstwem.

Przedsiębiorca, dyrektor administracyjny Polskiego Centrum Handlowo-Usługowego "Jagiellończycy".

Wychowałem się w katolickiej rodzinie. Moi rodzice ciężko pracowali i choć nie dorobili się majątków, to swoją pracą nauczyli mnie, że szacunek do drugiego człowieka jest najważniejszy. Rodziców już nie ma, ale zasady, które przekazali mnie i mojemu rodzeństwu, pozostały. W życiu do wszystkiego doszedłem sam, ciężką pracą i uporem. Rodzina jest dla mnie bardzo ważna. Jestem szczęśliwym ojcem i mężem. Razem z żoną staramy się wychowywać swoich 3 synów tak, aby nie nosili głów w chmurach i szanowali ludzi bez względu na ich majętność, czy pochodzenie. Dwóch z nich już się usamodzielniło, najmłodszy mieszka z nami.

Piłka nożna jest moją największą pasją. Kiedyś grywałem w nią bardzo często, dziś ze względu na dużą ilość obowiązków - rzadziej. Bardzo silnie jestem jednak z tą dyscypliną sportu wciąż związany, ponieważ kieruje klubem sportowym "Oksza Łobodno". W szkole średniej trenowałem kyokushin. Ta sztuka walki nauczyła mnie pokory i samodycypliny. Sporą część moich wolnych chwil wypełnia także muzyka. Lubię jej słuchać, ale nie tylko. Kiedyś grywałem na gitarze. Odkąd kilka lat temu dostałem na urodziny od żony profesjonalną gitarę, moje występy uświetniają rodzinne spotkania.

Pierwszą pracę podjąłem w Zakładach Radiowych "Diora". Jako młody chłopak pracowałem również w prywatnym zakładzie ślusarskim w Rędzinach. W 1996 roku otworzyłem własną działalność gospodarczą. W tym samy roku stałem się założycielem i prezesem Polskiego Centrum Handlowo-Usługowego "Jagiellończycy". Początki były trudne. "Jagiellończycy" skupiali kilkaset różnych podmiotów gospodarczych handlujących na blaszanych stoiskach przy ul. Jagiellońskiej w Częstochowie. Po uchwale miasta o likwidacji targowiska, nie każdego było łatwo przekonać do pomysłu budowy nowoczesnej hali targowej. Postanowiliśmy jednak bronić swojego miejsca zarobku i udowodnić, że polscy handlowcy też potrafią. Rozpoczęliśmy zabiegania o pozyskanie gruntów, co wcale nie było łatwe, bo część z nich należała do prywatnych właścicieli, a część do miasta. Negocjacje w bólach trwały rok. Udało się. Ci, którzy z nami zostali, dziś przekonali się, że ta batalia miała sens. Centrum jest bowiem jednym z lepiej prosperujących obiektów z polskim kapitałem w regionie. Po zakończeniu budowy hali handlowej w 2001 roku zostałem również dyrektorem administracyjnym centrum, z sukcesami go rozwijając.

W wyborach 2018 r. ponownie wybrany w I turze (72,02% głosów).

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów