Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Eugeniusz Piotr Gwóźdż

Wróć
Eugeniusz Piotr Gwóźdż
Imię: Eugeniusz Piotr
Nazwisko: Gwóźdż
Jednostka (JST): Tworóg
Funkcja: Wójt
Kadencja: 2006 - 2010, 2010 - 2014, 2014 - 2018, 2018 - 2023


Ur. 10 lutego 1972 r.

Komitety wyborcze:

- KWW PRZYMIERZE SPOŁECZNE;

- KW Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego.

W wyborach 2018 r. był jedynym kandydatem. Uzyskał 77,79% głosów.

W latach 1998 – 2002 radny gminy Tworóg.

Z materiałów wyborczych:

Od urodzenia mieszka w Gminie Tworóg. Jest żonaty i ma dwóch synów.

Ukończył Politechnikę Częstochowską na Wydziale Inżynierii Środowiska i Budownictwa oraz Zarządzania w specjalności zarządzanie instytucjami publicznymi i samorządowymi.

W latach 1997 – 2006 pracował w Gminie Krupski Młyn.

Zarządzana przez niego Gmina Tworóg stale się rozwija, mając jednocześnie jeden z najniższych w powiecie i województwie śląskim wskaźnik zadłużenia (około 13%). Zostało to zauważone i uznane poprzez wyróżnienie Gminy certyfikatem Euro-Gmina 2014.

Osiągnięcia: szereg inwestycji i przedsięwzięć, które mogły zostać zrealizowane tylko poprzez wykorzystanie środków pozabudżetowych w tym unijnych, takich jak Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), w ramach którego dokończono kanalizację w Brynku, wykonano chodniki w Brynku i Hanusku, przeprowadzono rewitalizację obiektu Urzędu Gminy wraz z obejściem i oświetleniem, wyremontowano Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu, dokończono budowę Gminnej Sali Gimnastycznej w Boruszowicach, a także wyremontowano świetlice w Mikołesce i w poszczególnych OSP (Wojska, Tworóg, Połomia).

Ponadto korzystając z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPOWSL) dokończono budowę kanalizacji w Tworogu i rozpoczęto budowę kanalizacji w Brynku oraz wybudowano szerokopasmowy internet bezprzewodowy, na bazie którego będzie można zrealizować monitoring gminy oraz wykorzystywać go dla wiele innych ważnych celów. Wybudowano drogi i chodniki przy zaangażowaniu środków Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych („schetynówki”) oraz Usuwania Skutków Powodzi – łącznie utwardzono ponad 20 dróg w czasie dwóch kadencji.

Przy zaangażowaniu środków zewnętrznych wybudowano kompleks boisk ORLIK 2014 oraz kompleksowo wyremontowano Przedszkole w Tworogu (środki PROW i WFOŚiGW). Dofinansowano budowę 52 przydomowych oczyszczalni ścieków oraz wykonano kilka oczyszczalni przy budynkach użyteczności publicznej (OSP Świniowice, OSP Wojska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce).

Korzystając ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) uzyskano dofinansowanie na projekty związane z oświatą i pomocą społeczną w gminie – łącznie 7 projektów na kwotę około 2 mln zł.

Gmina zdobyła 1. miejsce w Polsce w kategorii gmin wiejskich w Akademii Inspire odbierając nagrodę tj. wykonanie gminnego geoportalu.

Gmina Tworóg znalazła się w grupie 13% najlepiej rozwijających się gmin w Polsce, którą Fundacja Gospodarcza Euro-Partner wraz z Patronami Honorowymi tj. Ministerstwem Gospodarki, Marszałkiem Województwa i Wojewodą Śląskim uhonorowali statuetką EURO-GMINA 2014.

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów