Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Marek Antoni Karpe

Wróć
Marek Antoni Karpe
Imię: Marek Antoni
Nazwisko: Karpe
Jednostka (JST): Lubliniec
Funkcja: Przewodniczący RM
Kadencja: 2002 - 2006

Ur. 4 czerwca 1963 r. w Tychach.

Komitety wyborcze:

- KWW Forum Prawicy Ziemi Lublinieckiej;

- KWW Forum Samorządowe Ziemi Lublinieckiej.

Okres pełnienia funkcji: 19 listopada 2002 r. - 25 marca 2004 r.

Napisał o sobie:

Funkcje pełnione w samorządzie: w kolejnych czterech kadencjach (1998 - 2014) pełniłem kolejno funkcje:

- Członek Zarządu Miasta;

- Przewodniczący rady Miasta;

- Przew. Komisji Finansowo - ekonomicznej;

- Przew. Komisji Rewizyjnej.

Najważniejsze osiągnięcia: udział w podejmowaniu deczyji przesądzających o pierwszej prywatyzacji i powstaniu spółki ASA z udziałem miasta, o uratowaniu ciepłownictwa opartego na naszym śląskim bogactwie, jakim jest węgiel, a także o budowie całej prawie infrastruktury podziemnej w mieście oraz wielu innych ważnych inwestycji (w tym obwodnicy miasta).

Największym rozczarowaniem w trakcie wszystkich kadencji były falsz i nieuczciwość ze strony niektórych osób publicznych, a odważne piętnowanie takich działań nie zawsze spotykało się ze zrzozumieniem mieszkańców oraz mediów.

Aktywność (zawodowa, społeczna, polityczna) przed pracą w samorządzie: byłem zatrudniony w obsłudze odbiorców Zakładu Enegetycznego Rejon w Lublińcu. Dziś jestem jako magister socjologii kierownkiem działu w Domu Pomocy Społecznej.

Społecznie udzielałem się w Zarządzie Stowarzyszenia Uwłaszczeniowego Ziemi Lublinieckiej oraz Zarządzie Związku Górnośląskiego - koła w Lublińcu.

Rodzina - (żonaty od 2007 r.) córka Agnieszka (mająca już swoją rodzinę) oraz dwóch wnuków: Kuba i Filip.

Motto życiowe: Przyznanie sie do niewiedzy to wiedza, a do niemocy - moc!

Autorytetem był i jest dla mnie mój dziadek Józef Karpe związany z historią GPP w Lublińcu oraz były dowódca oddziału partyzanckiego AK okręg tarnogórsko - lubliniecki (nieżyjący już).

Hobby: sztuka (głównie malarstwo), podróże oraz nauki humanistyczne.

Wspomnienie, które głeboko zapadło w pamięć: długa walka o dobre imię moje i moich kolegów z wymiarem sprawiedliwości i mediami, w wyniku krzywdzących i niesłusznych pomówień, co zakończyło się potwierdzeniem naszej uczciwości oraz wystawieniem nam opinii wzorowych samorządowców działających na rzecz dobra mieszkańców i miasta Lublińca.

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów