Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Bogusław Bernard Szarzyński

Wróć
Imię: Bogusław Bernard
Nazwisko: Szarzyński
Jednostka (JST): Lędziny
Funkcja: Przewodniczący RM
Kadencja: 2002 - 2006

Ur. 20 sierpnia 1954 r. w Lędzinach.

Komitet wyborczy Władysława Trzcińskiego.

Napisał o sobie:

Niewątliwym sukcesem było opracowanie i wdrożenie programu niskiej emisji spalania w budynkach jednorodzinnych. Ponadto w ramach programu „transparentna gmina” organizowano sesje Rady Gminy otwarte dla publiczności w godzinnach popołudniowych. Ostatni punkt porządku obrad zawsze umożliwiał wypowiedzi obywatelskie.

Nie odnotowano jakichś spektakularnych niepowodzeń. Tarcia na linii władza wykonawcza- uchwałodawcza to codzienność w życiu każdego samorządu. Trudno jest znaleźć w każdej sytuacji sensowny kompromis dla dobra publicznego.

Oprócz funkcji w Radzie Miasta przez cały czas jestem aktywny zawodowo pozostając już ponad 30 lat Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Pszczynie.

Działałem również społecznie w Samorządzie Mieszkańców - OSP oraz MKS Górnik Lędziny. Działam w Towarzystwie Przyjaciół Zamku w Pszczynie.

Rodzina: żona Danuta, synowie Przemysław i Grzegorz, córka Barbara. Wszyscy już założyli własne rodziny i są „na swoim”. Wnuki Tymoteusz i Maksymilian pozwalają żyć w nadziei na tzw. „ciągłość rodu”.

Maksyma starożytnego greckiego poety Menandra "...Naprawdę żyje ten, kto nieustannie cieszy się życiem...” to hasło przewodnie, które staram się zaszczepiać wszystkim w swoim otoczeniu.

Moim autorytetem jest prof. Leszek Balcerowicz.

Moje hobby to podróże krajowe i zagraniczne, a także kibicowanie Górnikowi Zabrze.

Najzabawniejsza historia przydarzyła się nam, kiedy nastała moda na współpracę z miastami tzw. „partnerskimi”. Nasze miasto podpisało umowę między innymi z czeskim Unicovem. Po naszej wizycie czekaliśmy na rewizytę. Czekamy, pełna gala, a tu telefon z opolszczyzny, że jakaś delegacja krąży po ich terenie. Okazało się, że na opołszczyźnie jest wieś Lędziny. Dobrze, że nie w mazursko- warmińskiem...

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów