Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Eugeniusz Jan Branny

Wróć
Eugeniusz Jan Branny
Imię: Eugeniusz Jan
Nazwisko: Branny
Jednostka (JST): Radlin
Funkcja: Przewodniczący RM
Kadencja: 1998 - 2002

Ur. 5 lutego 1941 r. w Katowicach.

Komitet wyborczy: KWW Czas na Radlin.

Okres pełnienia funkcji: 28 września 2000 r. - 24 stycznia 2002 r.

Napisał o sobie:

W I kadencji, po reaktywowaniu Radlina w 1997 roku, pełniłem funkcję nieetatowego członka Zarządu Miasta. Był to okres trudny, związany z organizacją struktur samorządowych miasta. Byłem również przewodniczącym Komisji Budżetu, Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego.

W II kadencji zostałem radnym z KWW " Czas na Radlin". Od września 2000 r. pełniłem funkcję przewodniczącego Rady Miasta.

Jako radny z okręgu wyborczego w Obszarach byłem szczególnie zatroskany negatywnym oddziaływaniem koksowni "Radlin" na środowisko naturalne (emisja pyłów, gazów i nieprzyjemnego zapachu wskutek gaszenia koksu wodą z rzeki Leśnicy). W wyniku m. in. mojej interwencji w Śląskim Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Wydziale Ekologii Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, koksownia "Radlin" przystąpiła do kompleksowego działania mającego na celu poprawę oddziaływania na środowisko naturalne m.in. poprzez:

-  budowę biologicznej oczyszczalni ścieków

-  budowę stacji odsiarczania gazu koksowniczego.

Za największą porażkę w działalności samorządowej uważam niezrealizowanie mojej propozycji kompleksowego rozwiązania skrzyżowania ul. Rybnickiej (droga krajowa DK-78) z ul. Korfantego poprzez wykonanie dodatkowego pasa drogowego w celu uzyskania prawoskrętu z ul. Korfantego do ul. Rybnickiej. Obecnie jest to najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w naszym mieście, czego dowodem są częste wypadki i kolizje samochodowe.

Aktywność zawodowa i społeczna:

- po ukończeniu studiów na Politechnice Śląskiej w Katowicach pracowałem jako inspektor nadzoru robót elektrycznych w kopalniach: KWK „Wujek”, KWK „Śląsk”, KWK „Żory” i KWK „Morcinek”.

- w latach 1998-2001 byłem kuratorem społecznym w Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim.

Rodzina:

- żona Barbara - polonistka;

- córki: Agata - lekarz dermatolog, Katarzyna - farmaceutka, Beata - germanistka.

Motto życiowe: „W życiu warto być przyzwoitym”.

Życiowy autorytet: św. Jan Paweł II.

Hobby: praca na działce.

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów