Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Jan Marian Turkiewicz

Wróć
Imię: Jan Marian
Nazwisko: Turkiewicz
Jednostka (JST): Pyskowice
Funkcja: Burmistrz
Kadencja: 1998 - 2002

Ur. 24 sierpnia 1959 r.

Komitet wyborczy: Pyskowice 2000.

Napisał o sobie:

Największy sukces: uchwalenie strategii rozwoju miasta – szeroko rozumianej. W szczególności uporządkowanie zagospodarowania przestrzennego, w tym wyznaczenie stref przemysłowych dających podwaliny do odejścia od roli Pyskowic jako sypialni dla miast przemysłowych Śląska.

Największe rozczarowanie - zmniejszanie się bezrobocia zbyt wolno. Niestety, w 4 lata nie da się nadrobić braku miejsc pracy. Na marginesie – część środków na walkę z bezrobociem powinna trafiać do gmin, jako projekty celowe na przygotowania terenów inwestycyjnych.

Aktywność zawodowa: pracownik Zakładów Mechanicznych „Bumar-Łabędy” S.A., od lat w „oku cyklonu” restrukturyzacji, szeroko rozumianej.

Rodzina: żona, córka i syn .

Motto życiowe: Być człowiekiem.

Życiowy autorytet: pozytywiści

Hobby: fotografia, ogród, góry – w zasadzie się zazębiające. Mimo, że po wyższych górach zacząłem chodzić dopiero w 2007 roku, w 2011 roku stanąłem na Mont Blanc w dniu 52. urodzin.

Wspomnienie, które na żawsze zapadło w pamięć: w trakcie kadencji spotkałem wielu wspaniałych ludzi i w mieście i poza nim. Trudno wszystkich wymienić, ale chciałbym wspomnieć dwóch ludzi: Łucjana Kępkę, Wicemarszałka Województwa Śląskiego, oraz Wilibalda Winklera, Wojewodę Śląskiego. Wspaniali ludzie, zaznaczyli się w historii miasta, otwarci na propozycje współpracy, niestety już odeszli.

Inne informacje: pierwszy Przewodniczący Konwentu Burmistrzów i Wójtów przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów, członek Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów