Ur. 21 sierpnia 1942 r. w Cisownicy.
Od 1982 r. do 1990 r. pełnił funkcję Naczelnika Gminy Goleszów.
W kadencji 1998 - 2002 pełnił funkcję do 23 września 2001 r. (do wyboru na posła).
Napisał o sobie:
Funkcje pełnione w samorządzie:
- 1990 - 1994 - Zastępca Przewodniczącego Prezydium Sejmiku Województwa Śląskiego,
- 1994 - 1998 - Przewodniczący Prezydium Sejmiku Województwa Śląskiego,
- od grudnia 1992 do 1994 - Przewodniczący Zgromadzenia Związku Komunalnego Ziemi Cieszyńskiej oraz Euroregionu Śląsk Cieszyński,
- w 2001 wybrany na Posła IV kadencji
- 2006-2010 - przewodnicząc Rady Powiatu Cieszyńskiego.
Najważniejsze osiągnięcia:
- zrealizowanie ważnych inwestycji w gminie, takich jak telefonizacja i gazyfikacja wszystkich sołectw gminy, wodociągowanie, budowa dróg, rozbudowa szkół, budowa sal gimnastycznych, budowa basenu przy szkole w Cisownicy;
- zjednoczenie w działaniu na rzecz województwa, powiatu, społeczności lokalnych, wszystkich członków, niezależnie od przynależności partyjnej, poglądów politycznych, Sejmiku Samorządowego Województwa Bielskiego, Związku Komunalnego Ziemi Cieszyńskiej, Euroregionu Śląsk Cieszyński w czasie pełnienia funkcji Przewodniczącego.
Aktywność (zawodowa, społeczna i polityczna): praca na stanowiskach kierowniczych w przemyśle meblarskim w latach 1966-1982.
Rodzina: żona, syn i córka, troje wnuków.
Motto życiowe: optymizm w działaniu.
Życiowy autorytet: prof. Jan Szczepański – wybitny socjolog, działacz państwowy i społeczny, doktor honoris cause wielu uczelni w Polsce i zagranicą, wiceprezes PAN, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, pochodzący z rodziny chłopskiej z Ustronia. Przy wielu pełnionych funkcjach i osiągnięciach zawodowych pozostał skromnym człowiekiem. W swoich dziennikach mówi o sobie :” Przede wszystkim czuję się chłopem”. Bycie chłopem na Śląsku Cieszyńskim oznacza rzetelną pracę wykonywaną ze wszystkich sił, bez względu na okoliczności i pracę popartą wiedzą.
Hobby: turystyka górska i samochodowa, pszczelarstwo.
Wspomnienie, które na stałe zapadło w pamięć: udział w uroczystym podpisaniu Strategii Rozwoju Pogranicza Polsko-Czeskiego, które odbyło się 6 października 2003 r. w Zamku Książ.
Wróć
Śląski Związek Gmin i Powiatów |
|