Odwiedzając moją stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Aby pliki cookies nie były zapisywane w pamięci Twojego komputera, powinieneś zmienić ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ

Znajdź osobę

Adam Karol Jakubczak

Wróć
Adam Karol Jakubczak
Imię: Adam Karol
Nazwisko: Jakubczak
Jednostka (JST): Mstów
Funkcja: Wójt
Kadencja: 2010 - 2014

Komitet wyborczy: KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE.

Adam Jakubczak zwyciężył w edycji częstochowskiej plebiscytu Dziennika Zachodniego - Superwójt kadencji 2010-2014. Otrzymał największa liczbę głosów czytelników Dziennika Zachodniego oraz portali naszemiasto.pl.

W 2014 r. zrezygnował ze startu w wyborach wydając oświadczenie, które opublikował na stronie internetowej Urzędu Gminy:

"Chcąc uciąć szereg domysłów dotyczących mojego startu w nadchodzących wyborach samorządowych, pragnę poinformować o następujących faktach. W związku z tym, iż bieżąca kadencja samorządu dobiega końca wielokrotnie publicznie deklarowałem chęć ponownego startu w wyborach, a nawet zostałem oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na wójta. Niedługo później trafił do mnie anonim zawierający groźby, mający na celu wymuszenie mojej rezygnacji z kandydowania. Nie było to pierwsze tego typu pismo, jakie otrzymałem, nigdy jednak do tej pory nie miały one tak ostrego charakteru. Poprzednie traktowałem mniej emocjonalnie, jednak teraz granice mojej wytrzymałości zostały przekroczone. Udało mi się przetrwać wiele wyjątkowo złośliwych ataków na mnie. Próbowano mnie ośmieszać i podważać sens mojej pracy, polegającej na zmienianiu gminy na lepsze. W ostatnim czasie w moim życiu osobistym też zaistniało kilka faktów, które spowodowały, że zacząłem się zastanawiać nad możliwością mojej dalszej pracy w Urzędzie Gminy. Groźby z ostatnich dni spowodowały jednak, że razem z najbliższymi podjąłem definitywną decyzję o wycofaniu się z kandydowania. Zrobiłem to w momencie, w którym możliwe było jeszcze zgłoszenie w moje miejsce innego kandydata. Liczę na to, że nie będzie on podlegał podobnym naciskom, będzie miał większą odporność i będzie kontynuatorem działań rozpoczętych w tej kadencji.

Sprawa anonimów, które otrzymałem została oficjalnie zgłoszona do organów ścigania. Mimo tego, jak na razie można się jedynie domyślać, kto za tym stoi. Wierzę że ludzi działających takimi gangsterskimi metodami, jest niewielu i liczę, że nie osiągną w ten sposób zamierzonych celów.

Chcę jednocześnie podziękować wszystkim, którzy od początku tej kadencji wspierali mnie w mojej działalności na rzecz gminy. W ciągu swojej pracy zetknąłem się z wieloma przejawami sympatii i bardzo za nie dziękuję! Satysfakcję sprawił mi min. przyznany w ostatnich dniach tytuł „Super Wójta” w konkursie organizowanym przez Dziennik Zachodni, gdzie pokonałem wielu dłużej działających i bardzo uznanych wójtów w regionie. Dedykuję tę nagrodę wszystkim, którzy wspierali mnie we wspólnym dziele."


Wróć

Śląski Związek Gmin i Powiatów
ul. Kościuszki 43/5
40-048 Katowice
e-mail: zwiazek@silesia.org.pl
tel.: +4832/ 251 10 21, 609 03 50, 609 03 51
fax.: +4832/ 251 09 85, 609 03 61


Śląski Związek
Gmin i Powiatów